En büyük telefonlar
Mart 18, 2017
yazar soner
Paylaş

Hepimizin bir telefonu var genel olarak hepimiz orta boylu telefonlar kullanıyoruz ama sizlere burada öyle telefonlar listeledikkine büyüklüklerini duyunca şaşırıp kalacaksınız 🙂 .

1)Cube Talk 69 6.95-inç

 en büyük telefonlar

Abi sen tabletmisin ya bu büyüklük nedir böyle cöbünüze sığacakmı bilmiyoruz ama iyi bir oyun keyfi yaşatacağı kesin 6.95 inç yani 7 inç sayılır elinizde tutabilirmisiniz onada emin değiliz 🙂 .

2)Hisense X1(6.8 inç)

en büyük telefonlar

Yukarıdaki telefon gibi uzunca bir telefon tabletin yanına koysanız ikisinede tablet derler bunu aldığınız zaman bulunduğunuz ortama alrtislik yapacağınız kesin. 6

3)Sony Xperia Z Ultra

en büyük telefonlar

Sonyin böyle bir telefonu olduğundan haberiniz varmıydı bilmiyoruz ama sony’de kocaman bir telefon üretmiş tamı tamına 6.44 inç büyüklüğüne sahip nedense bu büyüklte bir telefonu xperia serisine koymuşlar.

4)Samsung Galaxy Mega

en büyük telefonlar

Büyük telefon macerasına samsun’da girmiş 6.3 inç boyutuyla 4 sırada olmayı hak ediyor bu telefonda ele cöbe sığmaz ama yani gerçi tutulsaydı farklı farklı modellerini görürdük.

5)Nokia Lumia 1320

en büyük telefonlar

Nokiada büyük telefonlardan geri kalmayarak 6 inçlik bir telefon üretmiş ama nokianında büyük telefonları tutulmamış. Yukarıdaki telefonlar gibi buda elinize cöbünüze zor sığacak.

 

Yukarıdaki tüm modellere bakarsak her marka sadece 1 veya 2 adet üretmiş yani fazla büyük telefonlar tutmamış ama yinede her marka ne olur ne olmaz 1 2 marka üretelmiş demişler.

Bonus:

En büyük telefonları yazdık ama en küçüğü yazmadan bu yazıyı bitirirsek çok ayıp olur 🙂 , işte en küçük akıllı telefon:

Vphone S8

en küçük telefonlar

Ultra mini olan bu telefon 1.5 inç’lik bir büyüklüğe sahip çok zarif ve tatlı göründüğü kesin, 64 MB RAM 128MB depolama alanı bulunuyor yani bu kadar mini bir telefondan çok yüksek özellikler bekleyemeyiz zaten. Bu telefondan herkese bir tane lazım al at cöbüne kimse anlamaz telefon olduğunu 🙂 .

 

 

 

 

kaynak: teknolojioku.com, teknokulis.com