En çok kazandıran meslekler ve maaşları
Mart 17, 2017
yazar soner
Paylaş

Hepimizin bir mesleği olabilir, kimimiz o mesleği sevdiğimiz için seçeriz kimimizde o meslek çok kazandırıyor diye işte çok para kazanmak isteyenler için para kazandıran meslekler ve maaşları.

1)Yazılım mühendisi (idareci) 168 dolar

Yazılım ve bilişimin gelişmesiyle yazılımcılara verilen önemler arttı eğer mesleğinizi iyi yaparsanız garanti zengin olabileceğiniz bir meslek tabiki her mesleğin bir zorluğu vardır eğer sizlerde birer yazılımcı olmak istiyorsanız hayal gücünüzün bir sınırı olmayacak, aklınızda imkansızı kaldıracak herşeyin yapılabileceğine inanmalısınız.

2)WEB UYGULAMA GELİŞTİRİCİSİ 55 bin dolar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi buda bir yazılım harikası hayatımıza girin internetle birlikte web sitelerinin değeride artmaya başladı bu yönde meslek alımları arttı. Eğer başarılı bir web uygulamala geliştiricisi olmak istiyorsanız tasarım editörlük gibi bir çok şeyi öğrenirseniz kendi girişimlerinizi bile yapabilirsiniz.

3)UZAY MÜHENDİSLİĞİ 68 bin 250 dolar

Uzayın keşfedilmesi bilimin gelişmesiyle bu alana verilen ilgi çok fazlalaştı başta nasa olmak üzere bir çok büyük kuruluş ortaya çıktı tabiki burada başarılı mühendislerin maaşları tavan yaptı. Tabi bu meslek içinde ufkunuzun çok geniş olması gerekir her zaman yeni gezegenler keşfedeceksiniz.

4)ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ 67 bin dolar

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren en büyük etkenlerden birisi olan elektirik, cöbümüze kadar girmiş durumda elimizde olan telefon, evimizdeki ışıklar televizyonlar hepsi elektronik mühendislerinin elinden geçiyor eğer ufkunuza becerilerinize inanıyorsanız bu meslek size göre olabilir.

5)WEB TASARIMCILIĞI (70bin dolar)

Kolay bir meslek gibi görünebilir eğer gerçekten iyi paralar kazanmak istiyorsanız çok yönlü olmalsınız yapacağınız web tasarımlarını çok yönle incelemeli onları çok iyi geliştirmelisiniz eğer ufkunuza güvenmiyorsanız bu işe hiç girmeyin bile.

 

Sıralama genel olarak mühendislik alanlarıyla ilgili tabi bu alanda bu fiyatlara yakın tıp ile alakalı mesleklerde var ama ilerleyen teknolojide sadece teknolojiler kullanılacak elektronik eczaneler hattla belki elektronik doktorlar bile hayatımıza girebilir.

 

Kaynak: haberturk.com, ahaber.com.tr, ntv.com.tr