HBO her geçen gün internet korsanlarına birşeyler kaptırmayı başarıyor ilk başkta game of thrones olmak üzere ballers ve room olan yapımlarınında bulunduğu 1.50 tb yakın veriyi çaldırmıştı, bu seferde facebook ve twitter hesaplarını çaldırdı.

Hacklendikten sonra paylaşılan gönderi ile hack saldırısını yapan ekibin ourmine olduğu anlaşıldı yapılan paylaşımda ise şu sözler yer alıyordu “Merhaba, OurMine olarak güvenlik açıklarınızı kontrol ediyoruz. HBO ekibi lütfen güvenliğinizi geliştirmek için bizimle irtibata geçin.”

game of thrones twitter hacked

Sadece bu gönderiyi paylaşmayla kalmayıp bu seferde “Hadi  #HBOHacked etiketini trend yapalım”  gönderisini paylşarak HBO’yu iyice düşürecek bir etiketi başlattı.

Kısa süre sonr HBO sosyal medya hesaplarını geri almayı başardı, ancak ourmine unutulmayacak bir saldırıya daha imza attı, ourmine bu saldırıyla nam salmış bir hacker veya hacker grubu değil,  google, marvel ve sony gibi dünyanın bildiği markaları hackleyip kendi güçlerini ortaya koymuşlardı.

Aslında bakıldığında HBO siber güvenlik alanında biraz daha yatırım yapması gerekiyor neredeyse her gün bir HBO hacklendi haberi duyuyoruz, game of thronesin bölümleri olsun, oyuncularının telefon numaraları olsun hep korsanlar tarafından ele geçiriliyor.

 

Etiketler:,,, 76 views Okunma 18 Ağu 2017

Yazar Hakkında

Anonimsoner tugan {yazar soner}info@bilgisayaruzmanim.com

1993 doğumluyum 2 yıldır profesyonel olarak makale editörlüğü yapmaktayım şuan güncel olarak bilgisayaruzmanim.com'da çalışmaktayım.

Yorumlar


Sen de Yorumla!