Blogger nedir

Blogger ücretsiz blog açmanıza yarayan bir servistir, kendi subdomainine bloğunuzu kurabilmektesiniz. Günümüzde çokça kullanılmaktadır.

 

Blogger yani eski adıyla blogspot google’ye bağlı bir blog uygulamasıdır, içerisindeki temaları xml ile alıyor kendi içerisinde temaların bulunduğu gibi temalar dışarıdanda içeriye eklenebiliyor.

Blog nedir

blogger ile para kazanma

blog ile para kazanma

Tamam blogger bir blog scriptide sadece blog olarakmı kullanabiliriz hayır temaları yükleyerek haber gibi konularıda kullanabilirsiniz. Blog yazarak bu sayede hem evde ek kazançta elde edebilirsiniz.

Blogger ile para kazanmak

İnternetten para kazanmak her zaman insanların ilgisini çekiyor, bloggerde bu alanda para kazanabileceğiniz sitelerden birisi peki nasılmı,

Öncelikle web sitenize adsense yani googlenin reklamlarını almanız gerekiyor bunun için web sitenizde düzenli ve en az 300 kelimeli olan makalelerin olması gerekir. Daha sonra eklediğiniz makalelere googleden gelen kullanıcılar ile para kazanmaya başlarsınız.

Googleden gelen hiti nasıl artırırım

Googleden gelen hiti artırmak için web sitenize tamamen özgün içerik ekleyip sabretmelisiniz zaten yavaş yavaş hitiniz artacaktır, bunun yanında seo yapmanız gerekecek eğer yüksek performanslı seo beklemiyorsanız kendiniz öğrenip kendi kendinize biraz seo yapabilirsiniz.

Neden bloggeri kullanmalıyım

Blogger ücretsiz olmasına karşılık bir çok özelliği içerisinde barındırıyor analizden tema değişikliğine kadar her desteği sunuyor, ayrıca bir domain alıp direk bloggere bağlayarak bloggerinizi .com olarak kullanabilirsiniz tek yapmanız gereken bir domain alıp hosting yöneticileri ile iletişime geçmek olacaktır.

Ülkemizde git gide aktifleşen blog konuları diğer ülkelerde oldukça popüler ve bu alandan inanılmaz paralar kazanılıyor ülkemizde daha taze taze yayıldığı için öyle ahım şahım bir para döngüsü yok.

Hit artırma taktikleri

Nasıl web sitesi açacağınızı anlattık ancak para kazanmak için sitenize bir hit akışı olması gerek bunun için seo yapmanız gerek peki ne yapmalısınız, önce google amcanın gözüne girmelisiniz yani başlıklarınız makalenizin uzunluğu etiketleriniz çok iyi olmalı daha sonra backlink almaya başlamalısınız buda sizin googlede yükselmenize doğal olarak hitiniz ve kazançınızın artmasına yol açacaktır.

Ortalama ne kadar para kazanırım

Bunun için net bir fiyat yok ilk olarak sitenizin içeriğine göre kazancınız değişir en düşük kazanç spor siteleri olduğu gibi en yüksek kazanç siteleri ise bankacılık siteleridir, önemli bir diğer husus ise reklamlarınıza tıklanma oranı, para kazanmak için reklamlarınıza tıklanılması gerekir bu orana göre 1k üzerinden ortalama 1-10 tl arası para kazanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Anonimsoner tugan {yazar soner}info@bilgisayaruzmanim.com

1993 doğumluyum 2 yıldır profesyonel olarak makale editörlüğü yapmaktayım şuan güncel olarak bilgisayaruzmanim.com'da çalışmaktayım.

Yorumlar


Sen de Yorumla!