Diep io taktik
Nisan 18, 2017
yazar soner
Paylaş

İnternette io uzantılı bir çok oyun çıktı ilk başlarda agar.io nun başlamasıyla ilerleyen zamanlarda bir çok io oyunu çıktı ve yüksek oynanma rekorlarına ulaştılar. Bu oyunlardan biri olan diep.io da bazılarınız 1.olmak yada iyi tanklardan olmak istiyordur. Ne kadar oyun zor görünsede belli taktikler ile çok kısa sürede büyüyebilirsiniz.

1)Mermilerden kaçın

Oyuna başladığı anda mermilerin geldiği yerlerden kaçmaya çalışın çünkü ilk başlarda max healty ve healty regen’iniz düşük olacağından kısa sürede ölebilirsiniz.

2)Mavi yemleri arayın

Oyunda 3 adet yem var bildiğiniz gibi birincisi sarı küp, ikincisi turuncu üçgen ve üçüncü olarak mavi altıgen. Bu yemlerin hepsi aynı puanı vermiyor ilk başlarda önceliğiniz mavi yemleri bulmak olsun çünkü en çok puanı onlar verir, küp ile üçken yemler arasında pek bir fark yok zaten.

3)Orantılı yükseltin

Lvl 30’a kadar her 1 lvlde 1 adet güncelleme puanı kazanıyorsunuz bu puanları belli özellikleri yükseltemede kullanabilirsiniz. Önceliğiniz her zaman eşit oranda yükseltmek olsun max healty, bullet speed gibi özellikleri hep aynı oranda yükseltin yani hepsini 1 yada hepsini 2 olarak yükseltin.

4)Hangi tankı seçmeliyim

Başlarda size en iyi olacack tank 15 lvlde gelen Twin olacaktır. Twini seçtikten sonra 30.lvlde  triple shotu seçip 45 lvlde tiriplet’i seçmelisiniz 45 lvle geldiğinizde aynı yere 3 adet büyük mermi atabileceksiniz bu tankı seçerseniz bullet damagenizi biraz daha ön planda tutarak yükseltin bu şekilde karşınıza çıkan tankları kolayca yenebilirsiniz.

Bonus:

Oyuna yeni gelen tankları bazılarınız merak ediyor olabilirsiniz, ilk olarak hızar makinesi gibi olan yani adı smasher olan bu tankı alabilmek için 15. lvlde gelen tanklardan herhangi birini seçmeyin 30 lvl olmayı bekleyin hiç bir tank seçmediğiniz zaman 30.levelde sizlere bu hızarı seçebileceğiniz bir seçenek daha geliyor. Bu tankımız ise canı çok yüksek ama mermi atmıyor yanına gidip öldürmeniz gerekiyor.

 

Yorumlar
 • irem

  Deip io oyunu taktiklerini hiç bilmiyordum ancak yazınızdan sonra sürekli ilk 10 girer oldum teşekkürler.

  Cevapla
 • dieppp

  Deip io da mavi yemlerin bu kadar çok yarar sağladığını bilmiyordum bir tane yiyince bir çok xp geliyor.

  Cevapla
 • mustafa

  diep io taktikleriniz sayesinde 1.ci oldum tşk ediyorum saolun.

  Cevapla
 • ca

  diep io oyununu çok seviyorum hiç ilk 10 a giremedim ama sayenizde taktikleri uygulayarak rahatlıkla ilk10 a girebiliyorum.

  Cevapla
 • kaya

  Deip io taktikleriniz sayenizde ilk10dan düşmek bilmiyorum teşekkürler 🙂

  Cevapla
 • ayça

  Çok teşşekür ederim arkadaşlar taktikleriniz sayesinde baya bir ilerleme kaat etmeyi başardım.

  Cevapla
 • fevzi

  Arkadaşlar benim en sevdiğim oyun ya diep io gerçekten çok güzel tatikleriniz sayesinde herkesi patlatıyorum.

  Cevapla
 • ilayda

  Mermilerden kaçıp sadece mavi yemleri yemek çok önemli arkadaşlar kesinlikle ilk 10’a girersiniz bu şekilde

  Cevapla
 • kaya

  Diep io güzelde çok büyük rakiplerin tek mermisiyle ölmek çok kötü ya.

  Cevapla
 • hakan

  arkadaşlar herzaman kendinizle aynı puanda biriyle kapışın yenince 2x levele geliyonuz süper oluyor.

  Cevapla