En iyi kameralı telefon!
Mart 9, 2017
yazar soner
Paylaş

Kamera, yeni telefonlarda vazgeçilmek bir özellik tabi selfie’ler olsun video kayıtları olsun hayatımızda büyük bir yer tutuyorlar bu yönden telefonlarda kamera bizim için en önemli özelliklerden birisi. Bu konu ile alakalı olarak en iyi kameralı telefonları sizler için listeledik.

1)Samsung Galaxy S7

Samsung telefon açısından gerçekten çok başarımı bir marka, bazı sorunlar gelsede halen en iyilerin içinde olmayı hak ediyor. 2560 x 1440 çözünürlük’te 12MP arka kamera, 5MP ön kamera sı bulunuyor.

2)HTC 10

Htc de telefon açısından başarılı bir marka kamera olarak HTC 10 modeli ile karşımıza çıkan başarılı bir model, 12MP kamerası bulunuyor, lazer odaklanma ultra pixel 2 gibi özellikleride mevcut.

3)İphone 6 Plus

İphon diyince tabikide hepimizin aklına pahalı telefonlar geliyordur, ama gerçekten başarılı modeller çıkaran bir marka bu yönden iphone 6 ile karşımıza şu özellikleri sunuyor: 4k video çekme özelliği bulunuyor 4k videoyu çekerken tam 30 fps kayıt alma gücü var gerçekten güzel bir rakam focus pixelli otomotik netlemede mevcut.

4)Sony Xperia z5

Sony yeni ürettiği telefonlar ile artık önemli bir yer tutmaya başladı xperia serisinde z5 ile herkesin ilgisini çekmeyi başardı tabi bu modelde güzel bir kamera bizi karşılıyor 23MP arka kamerası bulunuyor genellikle bu rakama yakın zaten xperia modelindeki telefonlarda, 5 kata kadar net görüntü ile zoom yapma özelliğide bulunuyor tabikide göz alıcı bir telefon.

5)Sony Xperia Z3+

Karşımıza sony yine çıkıyor yani şunu diyebiliriz bu şekilde devam ederse kamera dendiği zaman akla sony gelecek gibi gözüküyor gerçektende başarılı modelleri var bu modelinde ise kamerası: 20.7 Mp arka kamerası, 1080p de 30 fps video kayıt gücü bulunuyor.

 

Genel olarak telefonların kamerası hakkında konuşursak bu alanda başarılı çalışmaları sony yapıyor yukarıda gösterdiğimiz 2 modelindede görebildiğiniz gibi 20MP ve üzeri kameraları bulunuyor tabi kamerayla daha detaylı ilgilenenler bilecektir bu iş sadece mp ile değil lens vb birsürü etkenle değişiyor.

 

 

Kaynak: eniyi.xyz shiftdelete.net