X299 platformu için tasarlayan Intel 4 veya 18 çekirdek arası civarında olan işlemcilerin ücretlerini kamuoyuna açıkladı.

Kaby Lake-X veya Skylae-X ismiyle adlandırılan işlemcilerin ücretleri yayımlandı ve ülkemiz dışında ön sipariş ile satın alabilme imkanı sunuldu.

Ön sipariş vererek bu yeni nesil işlemcilere sahip olacak kişilerin işlemcileri önümüzdeki günlerde kargolanmaya,teslim edilmeye başlanacak.

Birkaç ay önce Computex bilgisayar fuarında sergilenen yeni nesil Core X markalı işlemciler, performans severlerin gözünü boyayabilecek derecede yüksek perfomans sağlayabiliyorlar.

Bahsettiğimiz işlemcilerin kullanabilirlik çekirdek kapasitesi 18’e kadar yükselebilmekte.

Bu değer tüm zamanların en iyi desteği olarak gösteriliyor.İntel’in yeni nesil i9 işlemcilerinde ise en düşük çekirdek sayısı 10.İntel firmasının bahsettiği konuya göre yepyeni nesile doğru atılım atılıyor.

İşlemcilerde bulunan çekirdekler %16’ya kadar daha iyi tekli çekirdek performansı,%14’e kadarda daha iyi çoklu çekirdek performaansı verecek.

Yazar Hakkında

Anonimsoner tugan {yazar soner}info@bilgisayaruzmanim.com

1993 doğumluyum 2 yıldır profesyonel olarak makale editörlüğü yapmaktayım şuan güncel olarak bilgisayaruzmanim.com'da çalışmaktayım.

Yorumlar


Sen de Yorumla!