Türkiyede başarılı youtuberlerden İlkay Zaman bizim verdiğimiz değeri ABD’liler verseydi düşünleri ne olurdu konulu bir video çekti.

İphone 8 in çıkış haberleri çıkmaya başladıkça fiyatlardada tahminler oluştu tabi yine çok ucuz olmayacağını biliyorduk, fiyatı kesinleştiğinde 999 dolar gibi bir fiyatla türkiyeye girecek vergiler ile birlikte 5000 tl gibi bir fiyata satın alınabilecek.

Asgari ücretle çalışan bir türk neredeyse 4 ay çok az yiyip içerse bu telefona sahip olabiliyor. Ancak ABD’de 1 aylık çalışmayla bu telefona rahatlıkla sahip olunabiliyor.

Amerikada yaşayan ilkay zaman türkiye amerika kıyaslamasıyla ilgili zaten bir çok video paylaştı(amerikada silah ve araba fiyatları gibi) bu seferde röportaj yaparak amerikada 8.500 dolara iphone 8 alırmısınız sorusunu sordu, çünkü 3-4 aylık çalışmada orada 8.500 dolar gibi bir para rahatlıkla biriliktiriliyor.

Bir çok kişiye bu soruyu sorduğunda hep cevaplar hayır oldu çünkü bir telefon için gerçekten çok uçuk bir miktar, ama bir kişi ise diğerlerinin aksine o fiyattada alacağını beliritti.

 

Etiketler:,,, 79 views Okunma 29 Ağu 2017

Yazar Hakkında

Anonimsoner tugan {yazar soner}info@bilgisayaruzmanim.com

1993 doğumluyum 2 yıldır profesyonel olarak makale editörlüğü yapmaktayım şuan güncel olarak bilgisayaruzmanim.com'da çalışmaktayım.

Yorumlar


Sen de Yorumla!